Blogs

Aizvien mazāk cilvēku sāk izmantot ātros kredītu parādu nomaksai thumbnail

Aizvien mazāk cilvēku sāk izmantot ātros kredītu parādu nomaksai

Izvērtējot pēdējo divu gadu statistiku var secināt, ka manāmi ir samazinājies to cilvēku skaits, kuri  ātros kredītus izmantojuši citu kredītu vai parādu segšanai, arī to cilvēku skaits, kuri noformēja ātros kredītiem, lai varētu nodzīvot laika posmu līdz algas saņemšanai.

Pēc Gudriem.lv veiktā pētījuma var secināt, ka pirmās kredītņēmēju grupas īpatsvars ātro kredītu izmatošanā divu gadu laikā ir samazinājies no 35% līdz 24%. Otrās grupas īpatsvars no 16% līdz 4%.

Vairākums klientu piesakās kredītiem 150 latu apmērā un vairāk šo kredītu ir paredzēti pirkumu veikšanai, nevis parādu segšanai. Šo informāciju ir apstriprinājuši paši ātro aizdevumu  uzņēmumi.

2010. gada novembrī veiktā aptauja, parādija, ka toreiz ātro kredītu devēju uzņemumu klienti aizņēmās visbiežāk ikdienas tēriņiem, kā arī rēķinu atmaksāšanai un darba vajadzībām ārzemēs. 2011. gadā veiktā anoloģiskā aptauja uzrādīja pozitīvus rezultātus, respektīvi liecināja par ekonomiskā stāvokļa uzlabošanos.

Pieaugums ir redzams arī klientu skaitā, kuri kredītus ņem vērtīgu lietu iegādei (televīzoram, veļas mazgājamai mašīnai utt.) 2011. gadā tadu klientu skaits bija 11 procenti, bet šobrīd  tie ir 29 procenti. Interesanti, tajā pašā laika posmā ir samazinājies to klientu skaits, kuri aizņemās no kredītu devējiem, lai atdotu parādus draugiem un radiem, kā arī komunālo maksājumu nokārtošanai.

Dāvis Barons (LAKDA valdes priekšsēdētājs) stāsta, ka šobrīd cilvēki vairāk piesakās ātraiem kredītiem, lai viektu vērtīgus pirkumus, jo pārdevēji izsniedz atlaides.

Vidējā kredīta summa aizvien ir 100 lati. Otrajā vietā ar 14% atrodās summa no 100- 150 latiem. Trešo vietu aizņem summa 150 – 200 lati ar 9% , bet vismazāk pieprasītas ir summas virs 300 latiem, tos iegādājās tikai 7%. Pārsteidz tas, ka kredītņēmēju skaits gandrīz nav mainījies, runa iet par tiem cilvēkiem, kuri laikus neatmaksāja kredītu. 52 procenti nenomaksā kredītu laicīgi, 11 procenti pagarina atmaksas tērmiņu par mēnesi, 8 procenti par 2 mēnešiem un daži vienkārši aizmirst, kā bija ņēmuši kredītu.

No visiem klientiem, problematisko skaitlis svārstās no 8 līdz 15 procentiem. Visbiežāk ar kredīta atmaksāšanu kavē sakarā ar to, ka klienti nesaņem algu, dažādu iemesli dēļ.Pēc ātro kredītu devēju asociācijas datiem, lielākā kredītņemēju daļa ir cilvēki, vecumā no 25 līdz 50 gadiem. Ir ārī tādi cilvēki, kuri ņem kredītu, netaisoties viņu atmaksāt, tie ir pārsvarā jaunieši līdz 25 gadu vecuma un neatgrieztās summas nav lielas, aptuveni 100- 150 lati.
Autors: