Blogs

Ar policijas palīdzību tiek aizturēts krāpnieks, kurš citu vārdā ņēmis ātros aizdevumus thumbnail

Ar policijas palīdzību tiek aizturēts krāpnieks, kurš citu vārdā ņēmis ātros aizdevumus

Rīgas nodaļas policijas darbinieki ir aizturējuši personu,, kura, iegūstot savas paziņas bankas datus, ir noformējis ātro kredītu aizdevumus pie vairākiem ātro kredītu devējiem. Pie policijas vērsās kāds iedzīvotājs, kurš apgalvoja, ka uz viņa vārda ir ņemti ātrie kredīti, nelikumīgi rīkojoties ar cietušā bankas kontu.

Cietušajai personai bija radušās , ka tas varētu būt viņa paziņa, kurš nesen pie viņa bijis ciemos. Par notikušo policijā tika uzsākts kriminālprocess un Rīgas Baložu iecirkņa policijas darbinieki trešdien aizturēja iespējamo vainīgo. Aizturētais ir 1982.gadā dzimis agrāk jau vairāk kārt tiesāts vīrietis, kurš jau ir bijis sodīts ar brīvības atņemšanu.

Policija noskaidroja, jūlija beigās ar viltu šis vīrietis ieguva sava paziņas bankas kodu karti un citus sensitīvus datus, kurus ļaunprātīgi izmantoja laika posmā no 25.jūlija līdz pat 15.augustam. Šajā laika periodā vīrietis cietušā vīrieša vārdā paņēma vairākus ātros kredītus, kuru summa sasniedza 750 latus, kā arī nelikumīgi rīkojās ar cietušā darba algu piesavinoties sev ap 300 latu.

Par šo gadījumu policijā uzsākts kriminālprocess pēc trim Krimināllikuma pantiem, proti par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu – krāpšanu, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu un par tādu datu izmantošanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli.

Lai novērstu šāda veida krāpnieciskus gadījumus, policija iedzīvotājus aicina nevienam neatklāt savu interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Policija skaidroja, ka visbiežāk šādi krāpniecisko darbību gadījumi notiek cilvēku neuzmanības un pārlieku lielas uzticēšanās dēļ. Aicinām, būt modriem un sekot līdzi saviem personas datiem un dažāda veida parolēm.
Autors: