Blogs

ātrais kredīts

Ātrā kredīta pozitīvās un negatīvās puses

Ātrie kredīti ir labs un izdevīgs veids, kā aizņemties nelielus naudas līdzekļus tieši Tavām vajadzībām. Kā zināms, ja pie naudas var ātri un viegli tikt, tad var rasties problēmas. Visbiežāk problēmas rodas, kad nesen sasnieguši pilngadību, jaunieši ņem ātros kredītus un nevar to atmaksāt, jo viņiem nav nekādu ienākumu.

Latvijā cilvēki izmanto ātro kredītu devēju pakalpojumus visdažādāko iemeslu dēļ, tomēr visbiežāk cilvēki aizņemas neparedzētu gadījumu risināšanai – tā atbildējuši 64% aptaujāto respondentu. 16% aptaujāto aizņemas, lai atmaksātu kādu citu kredītu vai parādu, vēl 17% respondentu atbild, ka ātros kredītus izmanto ikdienas tēriņiem, toties tikai trīs procenti aizņemas atpūtai un izklaidei. Šis kredītu veids ir tik populārs, jo ļauj saņemt naudas līdzekļus 20 minūšu laikā, to var paņemt ar sms, zvana vai interneta palīdzību, atrodoties jebkurā vietā un pie tam jebkurā dienā.

Lūk, ko par to saka cēsinieks Juris Pabērzs. Viņš atzīst, ka aizņēmās galvenokārt tāpēc, ka naudu vajadzēja ātri, bet nebija pie kā aizņemties. Juris uzskata, ka kredīts jāņem tikai ārkārtas gadījumā un atdot ir jācenšas laikā, piemēram aizņemoties naudu mašīnas remontam, viņš bija atdevis parādu 2 nedēļu laika, neskatoties uz to, ka aizdevuma atmaksas termiņš bija 1 mēnesis jeb 30 dienas. “Nav daudz latviešu, kam bankas kontā ir lielas summas, bet dzīvē gadās, ka steidzīgi vajadzīga nauda. Pat ja cilvēks strādā, gadās, ka līdz algai vēl pāris dienas, bet nauda ir vajadzīga tieši tagad. Ja cilvēks ir saprātīgs, tad ar kredītu nebūs nekādu problēmu,” uzskata Juris.

PTAC (Patērētāju tiesību aizsardzības centram) par ātrajiem kredītiem ir savs viedoklis. Arvien biežāk centrs saņem sūdzības par to, ka kredītu devēju kompānijas neapdomīgi izsniedz naudas līdzekļus. Tika minēti gadījumi, kad kredīts tika piešķirts kādam jaunietim, kuram nav nekādu ienākumu, kas savukārt nozīmē, ka pats viņš šo kredītu atmaksāt nevarēs un tas jādara viņa vecākiem. Tagad tiek pieņemti grozījumi, lai šādas situācijas neatkārtotos un kredīti tiktu piešķirti tiem cilvēkiem, kuri ir spējīgi to atmaksāt.

Riska zona ir tie cilvēki, kuri sava vecuma dēļ nevar atmaksāt kredītu, jo viņiem nav ienākumu. Šīs kredītu veids ir populārs, jo to iegādāties ir vieglāk ar jauno tehnoloģiju palīdzību, ko visvairāk lieto jaunieši, kuri ir lielākais procents šajā riska zonā. Ņemot ātro kredītu, ir jāpaskatās uz šo iespēju no visām pusēm, jo šai iespējai ir daudz pozitīvās puses, kā arī ir negatīvās.
Autors: