Blogs

ātro kredītu reklāmas

Ātro kredītu aizdevēji: viss par un ap reklāmu ažiotāžām

Ātrie kredīti ir tāds pats finanšu pakalpojums kā jebkurš cits, vai tā būtu apdrošināšana, vai kādi pakalpojumi, ko sniedz bankas, jebkuram pakalpojumam ir nepieciešama reklāma. Kā zināms, reklāma ir nepieciešama, lai informētu patērētājus par uzņēmuma precēm vai pakalpojumiem, it īpaši reklāma ir vajadzīga, ja nozarē ir sīva konkurence, tādējādi izceļot sava pakalpojuma priekšrocības, tā izteicās Baiba Fromane, kas pārstāv Latvijas Nebanku kreditētāju asociāciju un ir šīs asociācijas vadītāja. Neskatoties uz to, asociācija seko līdzi tam, lai mārketinga pasākumi veicinātu pārdomātu un atbildīgu aizņemšanos.

B. Fromane izteicās arī par Ministru kabinetā (MK) izskatītajiem jautājumiem – lai gan aizliegumi nav efektīvākais instruments nozares sakārtošanai, asociācija konceptuāli atbalstīja pieņemtās izmaiņas.

Ātro kredītu uzņēmumi savā starpā ir vienojušies, ka turpmāk dažādos medijos rādītās ātro aizdevumu reklāmās nevarēs atspoguļot tādu saturu, kas veicinātu kredītu bezatbildīgu aizņemšanos. Pie tam, nevarēs rādīt arī tādu reklāmu, kurā tiek uzsvērts, ka ātrais kredīts pieejams tiem, kuriem ir negatīva kredītvēsture jeb kavētie aizdevumu maksājumi. Nozares uzņēmumi ir akceptējuši šādas izmaiņas, jo tiem ir svarīgi, lai aizdevums tiktu atdots pilnībā un laicīgi, tādējādi netiek radītas problēmas ne pašam uzņēmumam, ne kredītu ņēmējam.

Fromane pauž savu viedoklī vēl vienā jautājumā, proti, viņa uzskata, ka ir jāizglīto patērētājs par atbildīgas aizņemšanās pamatprincipiem. Tāpēc sadarbībā ar PTAC asociācija ir izstrādājusi ieteikumus, tika īstenota sociālā kampaņa ar nosaukumu „Aizņemies prātīgi!” Asociācijas vadītāja vēl piebilst, ka paši ātro aizdevumu uzņēmumi ir gatavi sadarboties ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru un sniegt nepieciešamo informāciju. Piemēram, jau tagad nozares uzņēmumi ir sākuši dalīties ar savu informāciju par saviem klientiem, tādējādi palīdzot sakārtot ātro kredītu nozari kopumā. Savukārt, ar jauno regulējumu tiks precīzi noteikts sniedzamās informācijas apjoms un termiņi, kas ļaus uzraugošai institūcijām veikt pilnvērtīgu pārraudzības funkciju. Nākotnē ir plānots, ka turpmāk ikvienam būs pieejami dati par nozari, šo informāciju varēs atrast Nebanku kredītu mājas lapā.

Iepriekš jau esam rakstījusi, ka ātro aizdevumu uzņēmumi tiks uzraudzīti stingrāk, liecina Ministru Kabineta sēdē apstiprinātie grozījumi divos noteikumos. Šie grozījumi paredz, ka turpmāk PTAC būs tiesīgi pieprasīt plašāku informāciju no ātro aizdevumu uzņēmumiem, tādējādi nodrošinot pilnvērtīgāku tirgus uzraudzību, kā arī, lai spētu labāk sekot līdzi kreditēšanas tirgus izmaiņām.
Autors: