Blogs

ātro kredītu aizliegums

Ātro kredītu neizsniegšana jauniešiem, tiek uzskatīta par diskrimināciju

Tiesībsargs uzskata, ka ātro kredītu devēju vienošanās nepiešķirt kredītus jauniešiem jaunākiem par 20 gadiem ir diskriminējoša.

Patērētāju tiesību aizsardzības likumā ir teikts, ka pārdodot preci vai sniedzot pakalpojumu, aizliegta atšķirīga attieksme pret klientu, sakarā ar etnisko piederību, dzimumu, rasi vai veselību (invaliditāti).

Šo normu nevar izskatīt tikai gramatiski, tā jāizskata arī sistemātiski balstoties uz Satversmes panta kontekstu, kurā ir skaidrs diskriminācijas aizliegums, uzskata tiesībsargs.

Tiesībsarga birojā norādīja, kā pamatojoties uz Satversmes pantu par diskriminācijas aizliegumu, kredītdevēju asociācijas pieņemtais lēmums par kredītu neizsniegšanu ir diskriminācijas veids uz vecuma pamata.

Asociācijas pieņemtais lēmums par kredītu neizsniegšanu 18 un 19 gadu veciem jauniešiem stājās spēkā 11.februārī un būs spēkā, tiklīdz tiks izveidots vienots kredītreģistrs, kā arī tiks nodrošināta iespēja pieņemt lēmumus balstoties uz personas ienākumu līmeni, proti, kad pirms kredīta izsniegšanas kredītdevējam būs iespēja pārbaudīt cilvēka ienākumus.

SMScredit.lv bija vienīgais uzņēmums no Latvijas Nebanku Kredītdevēju asociācijas biedriem, kas izsniedza kredītus jauniešiem no 18 gadiem. Tā kā asociācija, vienojās, ka asociācijas biedri īstenos atbildīgu komercpraksi, tad arī šis uzņēmums sniedz aizdevumus tikai jauniešiem no 20 gadiem.

Ja vēlies zināt, kurš uzņēmums vēl joprojām piedāvā kredītus no 18 gadiem, iesakām izpētīt šo ātro kredītu salīdzinājuma tabulu.
Autors: