Blogs

ātro kredītu sodu sanckijas

Ātro kredītu soda sankciju ierobežošana

Kā zināms teju visi ātro kredītu pakalpojumu sniedzēji piedāvā pirmajā reizē aizņemties bez maksas, respektīvi, pēc noteiktā termiņa, atmaksājot tieši tik, cik sākumā esi aizņēmies. Pašlaik SMScredit.lv akcija piedāvā arī jau esošajiem klientiem 50% atlaidi nākamā kredīta komisijas maksai.
Izmantojot šādus piedāvājumus un akcijas, iespējams, veiksmīgi atmaksāt aizdevumu, taču ne vienmēr cilvēkiem tas izdodas. Tādos gadījumos nākas maksāt soda sankcijas. Pašlaik Saeima strādā pie tā, lai ierobežotu maksimālo soda sankciju ierobežošanu.

Ir bieži sastopamas situācijas, kad cilvēki aizņemas neizvērtējot savas iespējas atmaksāt, līdz ar to pēc zināma laika var rasties problēmas nokārtot savas uzsāktās finansiālās saistības, proti, atdot kredītu. Šādās situācijās visbiežāk sāk krāties lielas soda sankcijas, vēl vairāk apgrūtinot aizdevuma atmaksu, informē Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Koalīcija ir izstrādājusi priekšlikumu, kas paredz regulēt soda sankcijas, nosakot, ka maksimālais to apmērs nevar pārsniegt izsniegtā aizdevuma pamatsummu. Šis likums tiks virzīts kā koalīcijas frakciju deputātu iniciatīva un tuvākajā laikā to paredzēts iesniegt izskatīšanai Saeimā.
Autors: