Blogs

ātro kredītu tirgus nākotne

Ātro kredītu tirgus nākotnē

Ir zināmi daudzi priekšlikumi, ne visi pilnībā atbalstāmi, ātro kredītu nozares regulācijai. Lai pilnveidotu jomas regulējumu, īpaši izveidotai darba grupai Ekonomikas ministrijā (EM), līdz šā gada 1.aprīlim bija jāvienojas par izmaiņām normatīvajos aktos.

Patērētāju aizsardzības likumam ir sagatavoti vairāki grozījumi, kuru mērķis ir panākt, lai turpmāk daudz rūpīgāk tiktu izvērtēta klienta spēja atmaksāt piešķirto kredītu. Pēc Ferratum Latvia pārstāvja Dmitrija Horoņko domām, nepieciešamas ir jebkuras izmaiņas, lai veiksmīgāk varētu izvērtēt cilvēka maksātspēju. Kā piemērs tiek minēts nosacījums, ka gadījumā, ja cilvēks vēlas saņemt kredītu bankā, ikmēneša maksājums nedrīkstētu pārsniegt 40% no mēneša ienākumiem.

Arī ātro kredītu nozarē būtu jābūt skaidri definētiem principiem pēc kuriem izvērtēt klientu, tas izslēgtu situāciju, kad katrs uzņēmums rīkotos pēc saviem ieskatiem. D. Horoņko uzskata, ka vēlme ieviest stringākus regulējumus ātro kredītu reklāmas un mārketinga aktivitātēs, nav vērtējama viennozīmīgi. Ja ierobežojumi tiek uzlikti, lai neveicinātu patērētāju nepārdomātu lēmumu pieņemšanu, tiem būtu jāatiecas uz visu preču un pakalpojumu jomu, ne tikai ātrajiem kredītiem.
Autors: