Blogs

ātrie kredīti

Ātros kredītus neizsniegs jauniešiem, kuri nav sasnieguši 20 gadu vecumu

Sākot no 2013. gada 11. februāri, ātro kredītu devēji nesniegs savus pakalpojumus personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, informē Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas komunikācijas konsultante Elīna Dobulāne.

E. Dobulāne stāsta, ka šīs izmaiņas ir saistītas ar to, ka valstī nepastāv vienota kredītreģistra, kā arī kredītdevēji piešķirot aizdevumu nevar pārbaudīt personu ienākumu līmeni. Kamēr šīs problēmas nebūs likvidētas, ierobežojums paliks spēkā.

Baiba Fromane norāda, ka kredītņemēju vecumā no 18 – 19 gadiem nav daudz, viņi veido tikai 5% no kopējā skaita un aizdevuma atmaksas rādītāji ir labi. Tomēr šī sabiedrības grupa ir finansiāli neaizsargāta, kas var radīt negatīvu iespaidu uz visu sabiedrību. Tāpēc, kā jau bija minēts, vecuma ierobežojums pastāvēs līdz tam brīdim, kad tiks izveidots vienots kredītreģistrs, kas kreditoram dos iespēju pārbaudīt jauniešu ienākumus.

Tie aizdevēji, kas neizsniegs kredītus personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem un kas ir vienojušās īstenot atbildīgu biznesa praksi, tiks piešķirta atpazīstamības zīme «Atbildīgs aizdevējs», ko ir izveidojusi asociācija. Pateicoties šai zīmei patērētājs varēs pārliecināties, ka konkrētais uzņēmums ir pievienojies izstrādātam standartam, kas savukārt nodrošina kredītņēmēja aizsardzību.

B. Fromane skaidro, ka asociācijas pieņemtais lēmums parāda, ka kredītdevēji uzsāka nozares pašnoregulāciju, ar mērķi nodrošināt kredītņēmējiem papildus aizsardzību un ļoti ātri pārgāja no vārdiem pie darbiem. Lai pilnībā sakārtotu nozares nepilnības  nozarei ir ļoti svarīgs valsts atbalsts. Viens no galvenajiem jautājumiem ir jau daudzreiz minētais kredītreģistrs, pareizāk tā izveidošana. Vel viens svarīgs virziens šajā nozarē ir nelegālo kredītdevēju likvidēšana.

Asociācijs LNKA biedri ir tādi uzņēmumi kā Open Credit, SMS Credit, Vivus LV, VIA sms, u.c. Pilnu sarakstu varat apskatīt LĀKDA oficiālajā mājas lapā www.nebankukrediti.lv/biedri/.
Autors: