Blogs

ātrie kredīti

Bankas sūdzas par ātrajiem kredītiem

Jau kopš 2011. gada 1.novembra visiem ātro kredītu pakalpojumu izsniedzējiem ir nepieciešama licence, kuru kā norāda Armands Broks, zināms arī kā OpenCredit priekšēdētājs, stingrā kontrolē uzrauga PTAC (Patērētāju tiesību aizsardzības centrs).
A. Broks ir pilnībā pārliecināts, ka pirms izsniedzot ātro kredītu klientam, visa iespējamā informācija, par kredītvēsturi tiek rūpīgi pārbaudīta. Tāpat tiek izvērtētas katra iespējamā klienta spējas atmaksāt kredītu un vai šis cilvēks jau ir ar parādsaistībām. Open Credit priekšsēdētājs uzskata, ka uzņēmuma darbība nerada šaubas un ir caurskatāma.

To, ka Latvijā neviens kredīta aizdevējs nav mudinājis un nekad nemudinās savus klientus slēpt no bankām savas parādsaistības, Open Credit priekšsēdētājs min kā pretargumentu komentējot Igaunijas Nordea bankas pārstāvja teikto.

Iestājoties ekonomikas lejupslīdei un krīzei, daudzas bankas saviem maksātnespējīgajiem klientiem nepagarināja piešķirtos kredītus, pieprasīja atmaksāt aizdevumus vai slēdza kredītlīnijas, līdz ar to daudzi no šiem cilvēkiem zaudēja uzticību bankām. Pašlaik šie cilvēki ir lojāli ātrajiem kredītiem, taču šis fakts neapmierina bankas, tā uzskata A. Broks.

Latvijas banku pārstāvji, kā piemēram, Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Dz. Kalniņš uzskata, ka ātro kredītu nozare līdz šim valstī netiek pietiekami kontrolēta un līdz ar to nav īstas skaidrības, par izsniegto kredītu apjomiem.
Autors: