Blogs

viedokli par ātrajiem kredītiem

Dienas Bizness pauž viedokli par ātrajiem kredītiem

Latvijā ir vairākas problemātiskās un nesakārtotas jomas, kurām tika pievērsta uzmanība, bet kā izskatās nevienam spējīgam kaut ko mainīt cilvēkam negribas to darīt.
Šobrīd, vismaz pāris sfērās var ieraudzīt nelielas izmaiņas. Pirmā sfēra ir tā saucamie ātrie kredīti, jo gadu laikā vispār netraucēti kredīti tika izsniegti tā teikt pa labi un pa kreisi, jo piešķirot kredītu proti nelielās summās pretī neprasot faktiski neko.

Ātro kredītu pamatloģika ir saprotama, bet ne īpaši izdevīga, jo kredītprocenti ir tik augsti, ka ja cilvēks atmaksā kredītu viņš nodrošina peļņu aizdevējam un pie tam vel samaksā kādu daļu par tiem, kuri savas saistības nav izpildījuši. Šāda veida pakalpojumi ir pieejami tikko 18 gadus sasniegušiem jauniešiem , kuriem pārsvarā nav nekādu ienākumu un atmaksāt kredītus un parādus kuri sakrājās bieži ir spiesti viņu vecāki.
Tāpēc PTAC vēlme panākt, lai pirms šāda veida kredīta izsniegšanas tika pārbaudīta klienta maksātspēja ir ļoti aktuāla un pareiza, jo nav normāli, ka naudu aizdod pilnīgi jebkuram, neskatoties uz to, ka viņam piemēram vēl skolniekam nav iespējas šo naudu atdot. Tomēr pēdējā laikā arī ātro kredītu uzņēmumi izteica velmi sakārtot šo nozari.
Autors: