Blogs

General Electric

General Electric Latvijas tirgū

GE Money, zināms kā General Electric uzņēmums, kopš 2005.gada uzsācis savu darbību Latvijas patēriņa kredītu tirgū. Uzņēmums paplašinot piedāvājuma klāstu un attīstot pārstāvniecības veikalos nodrošina patērētājam ērtu un ātru kredītu pieejamību. Zināms, ka GE Money darbojas 40 valstīs un pasaulē atpazīstams kā viens no galvenajiem kredītpakalpojumu sniedzējiem.

Tiek uzskatīts, ka GE Money ienākšanas Latvijas tirgū vērtējama kā visai nozīmīgs notikums, kas vietējā tirgū ievieš pozitīvas pārmaiņas patēriņa kreditēšanas nozarē, palīdzot to pilnveidot un sakārtot.

Izplešoties pasaules tirgos 2004.gadā GE Money pārņēma AS „RD Līzinga Grupu” (RDLG). RDLG ir uzņēmums, kas pierādījis, ka spēj sniegt modernus kreditēšanas pakalpojumus un atradās starp tā laika Latvijas tirgus līderiem. Kopš 2004.gada maija tika veikta RDLG pielāgošana GE Money esošajām darba tradīcijām un pakalpojumu standartiem. Valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Cimbers norāda, ka GE Money ienākšana tirgū prasījusi visai specifisku pielāgošanos ne tikai iekšējai kultūrai, bet arī pārvaldes un kvalitātes principiem.

Tika veiktas strukturālas pārmaiņas, tādējādi palielinot vadības efektivitāti un darbinieku skaits uzņēmumā palielinājās pat par 22,3%. Liela nozīme pievērsta pakalpojumu padarot ērtāku un darbā ar klientiem ievērojot atklātību. Ieviestās pārmaiņas, kā min D.Cimbers, bijušas ārkārtīgi lietderīgas.

Pakāpeniski ieviesti kredītu saņemšanas atvieglojumi, termiņu pagarinājumi un jauni produkti: kredītkartes, kredīti nekustamā īpašuma iegādei, auto līzinga pakalpojumi, palielināts pieejamo patēriņa kredītu klāsts.

General Electric pievērš lielu nozīmi esošo darbinieku attīstībai un par svarīgu ir noteikta arī iekšējā sociālā vide. Uzņēmuma darbinieki un vadība ir sociāli un sabiedriski atbildīgi, piedaloties dažādos pasākumos, piemēram, sakopjot kādu teritoriju vai sniedzot palīdzību veco ļaužu pansionātā.
Autors: