Blogs

finanšu zināšanas

Iedzīvotāju finanšu zināšanas nav pietiekamas

Kā liecina SKDS un FKTF (Finanšu un kapitāla tirgus komisija) veiktā pētījuma dati 56% iedzīvotāju Latvijā atzīst, ka pārzina tikai pamatlietas, daži pat ļoti slikti orientējas finanšu lietās, līdz ar to zināšanas nav pietiekamas, un būtu jāpapildina.

Visvairāk iedzīvotājiem ir zināšanas tieši par ātrajiem kredītiem, tikai 13% atzinuši, ka viņu zināšanas par šo nozari ir nepietiekamas, kamēr 26% trūkst zināšanu par uzkrājumu veidošanu un 23% iedzīvotāji labprāt zinātu vairāk par kredītiem mājokļa iegādei vai apdrošināšanu.Neskatoties uz to tika izsniegti 1,5 miljoni ātro kredītu.

Vislielākais īpatsvars 39% norāda, ka viņiem nav pietiekamas informācijas par pensiju trīs līmeņu sistēmu. Tāpat 32% iedzīvotāju vēlētos vairāk zināt par nelikumīgiem pakalpojumu sniedzējiem.

Piektā daļa respondentu uzskata, ka viņu zināšanas finanšu jomā ir, viņuprāt, pietiekamas.

2013.gada martā Latvijā norisinājās pirmā Finanšu izglītības nedēļa Latvijā. Izglītības nedēļas laikā LKA mājaslapā tika publiskots sadarbības partneru finanšu izglītības virtuālo aktivitāšu saraksts. Šajā nedēļā ar uzdevumu un testu palīdzību bija iespējams noskaidrot savas finanšu zināšanas, kā arī tās papildināt. Aktivitātes bija piemērotas ne tikai pieaugušajiem, bet arī jauniešiem un bērniem.
Autors: