Blogs

Ātrie Kredīti Baltijā

Igaunijā ātrie kredīti nav tik populāri kā citās Baltijas valstīs

Internetā tika veikta aptauja starp Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem. Izrādās, ka Igaunijas iedzīvotāji ātros kredītus uzmanto retāk par Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem, aptueveni 5%, savukārt Latvijas iedzīvotāji to dara krietni vairāk – 22% un 18% Lietuvas iedzīvotāju.

Aptaujas laikā noskaidrojām, ka ātros kredītus izmanto visdažādākām dzīves nozarēm, sākot no pārtikas iegādāšanas un beidzot ar ceļošanas un izklaides izmaksām. Latvijā visbiežāk ātros kredītus izmanto ikdienas tēriņiem, pārtikas iegādēi un citu kredītu atmaksai. Igaunijā bieži šis kredīta veids tiek izmantots automobīļu labošanai, savukārt Lietuvā to visbiežāk izmanto sadzīves un elektrotehnikas iegādei.

Latvijā 42% aptaujāto aizņemās naudu pārtikas iegādei un ikdienas tēriņiem, tiem pašiem tēriņiem Igaunijā aizņēmās 38% un Lietuvā 34%. Citu kredītu atmaksāšanai Latvijā ātro aizdevumu ir noformējuši 14%, Igaunijā – 17% un Lietuvā – 22%. Izklaidei un ceļošanai Baltijas valstīs, ātro kredītu ir ņēmusi 1/10 daļa no visiem, kuri ir ņēmuši aizdevumu. Automašīnas remontam ātro kredītu Latvijā ir aizņēmušies – 9%, Lietuvā – 8% un Igaunijā – 14% aptaujāto.

Kopējais aptaujāto skaits ir – 2941 cilvēks. No tiem 1082 ir Latvijas iedzīvotāji, 1003 – Igaunijas iedzīvotāji un 856 – Lietuvas iedzīvotāji. Aptauja tika veikta internetā, izvaicājot cilvēkus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.
Autors: