Blogs

Īstermiņa ātrais kredīts

Ikvienam no mums var gadīties situācija, kad ir nepieciešami kādi papildi finanšu līdzekļi. Šos nepieciešamos naudas līdzekļus var saņemt dažādos veidos, piemēram, aizņemoties pie radiem, taču šoreiz mēs apskatīsim kredītu, kurš tiek noformēts bankā vai pie nebanku kredītu devējiem. Kredītus var iedalīt divos lielos blokos – īstermiņa un ilgtermiņa. Īstermiņa ātrais kredīts nebanku kreditēšanas sfērā tiek izprasts kā naudas aizdevums, kas parasti tiek izsniegts uz laika periodu līdz 30 kalendārajām dienām, aizdevuma summa, atkarībā no aizdevēja, var svārstīties no 50 – 1000 Ls. Atsevišķi īstermiņa kredītus bankas parasti nenoformē, bet tiek piedāvāti visāda veida overdrafi un kredīti, kas ir piesaistīti bankas norēķina kontam (debetkartei vai kredītkartei). Savukārt ilgtermiņa kredīti parasti tiek saprasti kā hipotekārie kredīti, patēriņa kredīti vai arī auto līzings.

Īstermiņa ātrais kredīts bieži vien ir izdevīgāks nekā bankas piedāvātais kredīts, kā arī to saņemt ir vieglāk. Pirmām kārtām, saņemt ātro kredītu var pāris minušu laikā, kopš kredīta pieteikuma, aizdevuma summa tiek pārskaitīta uz norādīto pieteikumā bankas kontu. Samērā ir daudz tādu nebanku aizdevēju, kuri piedāvā pirmo aizdevumu bez maksas. Proti, īstermiņa aizdevums tiek noformēts bez procentiem un noformēšanas maksas. Tas nozīmē, ka kredīta atmaksas datumā aizdevējam jāatmaksā tikai tā summa, kuru viņš bija aizņēmies. Otrkārt, lai noformētu kredītu nav nepieciešama ne ķīla, ne galvotājs, bieži vien pat izziņa no darba vietas nav nepieciešams. Tas nozīmē, ka nav jākārto liekas formalitātes pie aizdevēja ofisa, kā arī nav jāiesaista kāda trešā persona. Treškārt, atmaksāt aizdevumu var arī tik pat vienkārši – aizdevuma summu vari pārskaitīt izmantojot savu internetbanku. Turklāt, ja ir gadījusies situācija, ka nevari laikus atmaksāt aizdevumu, tu vari pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu vēl līdz 30 kalendārajām dienām.

Īstermiņa ātrais kredīts lieliski noder nelielu maksājumu veikšanai vai pirkumiem, taču to nevar uzskatīt par stabilu naudas plūsmu. Tāpēc, pirms kredīts ir noformēts, iesakām izvērtēt savas iespējas laicīgi to atmaksāt. Protams, tie ātrie aizdevumi, kas tiek noformēti bez maksas neuzliek nekādus papildu maksājumus, tomēr tie arī ir kredīti, kas ir jāatmaksā.
Autors: