Blogs

Kā ietaupīt naudu? – 7 Interesanti, lietderīgi un smieklīgi padomi thumbnail

Kā ietaupīt naudu? – 7 Interesanti, lietderīgi un smieklīgi padomi

Ietaupīt naudu, ir tas pats kas sēdēt uz diētas – lai ietu tuvāk mērķim, kaut kas ir jāziedo. Sēžot uz diētas, jāatsakās no plaša klāsta ēdieniem, un jāgrauž burkāni, taču taupot naudu, jāiemācās ierobežot pašam sevi. Droši vien nebūs nekāds pārsteigums ja teikšu, ka ne visiem paškontrole ir stiprā puse. Domā, ka tikai tev riebjas celties 7 no rīta, lai ietu uz darbu? Laipni lūgts klubiņā! Visi ir dzirdējuši, ka skaistums prasa upurus? Tad nu atklāšu Jums noslēpumu- arī naudas taupīšana nenāk kā enģelis no debesīm. Tomēr kopā ar ” Personal Money Service ” un mūsu palīdzību, kamēr citi uz to iespringst, mēs Jums iemācīsim šo procesu pārvērst jokā, pasmieties pašam par sevi un iespējams arī sakrāt gana daudz naudas, lai beidzot nopirktu savu pirmo Iphonu, Michael Kors somiņu, vai vienkārši laicīgi samaksātu par īri.

 

1. Izmanto skaidru naudu un iesaldē savu kredītkarti

Nu re, pirmais ‘Kā ietaupīt naudu‘ ieteikums jau klāt. Bet ja tu domā, ka runa iet par to, ka viss būs tik vienkārši kā piezvanīt bankai, iesaldēt savu kontu, tad pēc 15 minutēm pārdomāt un viņu atsaldēt- tad nē, tas nebūs tik vienkārši. Tātad- izrēķini kāda ir tava dienas nauda, izņem to no sava konta skaidrā naudā (centies neizņemt visu, citādāk šitam jokam nebūs jēga), paņem ietin kredītkarti maisiņā, ielej bļodiņā ūdeni un ieliec ar visu kredītkarti saldētavā (vislabāk plasmasas bļodiņā). Vai esat dzirdējuši, ka šādu pašu principu piekopj arī ar šokolādi apsēsti cilvēki, lai viņiem būtu jānogaida, pirms viņi to var ēst? Diezgan pārdomāti ne? Vienīgais- pirms projekta realizācijas vajadzētu pārdot vai vismaz uz laiku pārvietot savu mikroviļņu krāsni uz pagrabu. Es saprotu, ka uz šokolādi mikrene iedarbosies daudz šķīstošāk nekā uz kredītkarti. Un plastmasas bļodiņa domāta, lai neizdomajat ūdeni atkausēt virs plīts. Ideāli! Šim blogam jau varētu pielietot tempturi (hashtagu) – #diy (do it yourself), tik parasti šādu liek, par blogiem- kā uztaisīt sveces, nevis kā pareizi sasaldēt savas naudas lietas. Labi, aizrunajos. Turpinam mūsu ‘kā ietaupīt naudu‘ rakstu.

Kā ietaupīt naudu

2. Ej izklaidēties neņemot līdzi naudas maku

Tikai centies nedarīt to pārāk bieži. Tas taviem draugiem varētu nepatikt, īpaši ja vislaik uzsvērsi, ka naudas maku esi aizmirsis mājās, vai arī kā atrunu vienmēr izmantojot “man tikai uz kartes nauda” (smieklīgi, īpaši, ja jau būsiet ņēmis vērā pirmo ieteikumu), bet no otras puses- būs iemesls atrast vairāk jaunu draugu. Runājot nopietni- ir ļoti daudz jautras lietas, ko iepējams darīt arī netērējot daudz naudas, un Jūs to varat ieteikt arī kā “challange” saviem draugiem. Dodieties izbraucienos ar riteņiem uz blakus esošajām pilsētām, izpētiet savas pilsētas centru un vecpilsētu, spēlējiet “Geo Catchingu” vai “Pokemon Go”, lai nauda Latvijā ienāk no tūristiem nevis mums pašiem. Arī maratoni ir labs veids, kā uzlabot savu fizisko formu un jautri pavadīt laiku, piemēram Jūlijā SMScredit katram savam klientam piešķīra 50% atlaidi dalības maksai jebkurā distancē.

Dienas nauda

3. Dodies ēst pusdienas uz pārtikas veikalu ietaupot dienas naudu

Kapēc nē? Īpaši darba dienu vakaros, vai nedēļas nogalēs, kad ēdienu un dzērienu
degustācijas kampaņas, pārtikas veikalos notiek regulāri un daudz. Pastaigājies pa
veikalu, paēd vakariņas, un pie reizes smelies jaunas kulinārijas idejas un ietaupi savu dienas naudu.

 

4. Kolekcionē “to-go” paciņas no restorāniem vai kafejnīcām

Nu labi, šo pat es varētu atzīt par gana dīvainu ieteikumu, un jā- es Jums ieteicu sasaldēt savu kredītkarti. Personalmoneyservice.com iesaka savākt iespējami daudz cukura, sāls, piparu paciņas, un salvetes, kad iegādājaties kafiju ārpus mājām. Tā rezultātā Jūs beigās būsiet savācis tik daudz paciņas un salvetes, ka nebūs jātērē naudas līdzekļi uz šiem produktiem. Es Jums vienkārši iesaku neiegādāties kafiju ārpus mājām. Gan mājās, gan darba vietās ir iespējams uztaisīt kafiju. Ja tik ļoti gribas skraidīt apkārt ar kafijas krūzi rokā (kā man) iegādājieties termokrūzi. Ticiet man, šāda kafijas pirkšana ārpus mājas ir ļoti neekonomiska. Ja jūs katru dienu nenopirksiet vienu kafiju ārpus mājām, kas ir vidēji 3 eiro, tad gada beigās būsiet ieekonomējis 1080 eiro, un varēsiet atļauties uzdāvināt sev Ziemassvētkos profesionālo kafijas aparātu (reāls stāsts no dzīves, jo tā izdarīja mana mamma). Šis ieteikums noteikti ticis veidots amerikāņiem, jo viņiem uz katra stūra kafiju iespējams dabūt par brīvu- sapulces, bankas, uzņēmumi utt. Un tad arī trīs lieku cukuru un salvešu ielikšana kabatā būs tā ekstra tavam maciņam.

 

5. Randiņa laikā izmantojiet kuponus.

Pilnīgi noteikti ignorējiet šo padomu, ja jums ir randiņš ar personu, kura jums ļoti simpatizē, un jums ir ilgtermiņa plāni, taču ja šī būs tikšanās ar kādu draugu, vai vienkāršas pusdienas, nebaidaties iegūt atlaides pusdienām vai vakariņām. Izdevības kaut ko dabūt par brīvu ir jāizmanto. Lūk, Vivus.lv piedāvā piereģistrēties viņu jaunumiem, un vinnēt televīzoru. Kam par skādi nāks jauns bezmaksas televizors? Arī sociālajos tīklos, katrs otrais uzņēmējs piedāvā vinnēt biļetes uz koncertiem, lidot ar lidmašīnām, pusdienas… Izmēģini savu veiksmi!

kā ietaupīt naudu

6. Taisi bildes ar savu ledusskapi

Pēc iepirkšanās uztaisi bildi ar visiem pārtikas produktiem, un pēctam to izmanto kā piemēru iepērkoties nākošreiz. Tas ļaus plānot sava ledusskapja saturu, un nenopirkt neko lieku.

Dienas nauda

7. Veido matus un meikapu par brīvu

Ja seko līdzi meikapa un matu veidošanas diskusiju grupām, tajās bieži vien iespējams redzēt sludinājumus, kuros jaunie frizieri, vizāžisti un manikīra meistari aicina atsaukties modeļus. Šādos sludinājumos iespējams pieteikties uz bezmaksas grimmu, matu veidošanu un manikīru. Arī es pati šo pasākumu esmu izmēģinājusi, taču šajā gadījumā meitenei nevajadzēja modeli. Jaunā friziere gāja praksi vienā no Rīgas lielākajiem skaistumkopšanas tīkliem, un savu darbu viņa izdarīja perfekti, jo vislaik darbojās profesionāļa uzraudzībā. Vienīgais par ko man vajadzēja samaksāt procedūras beigās bija materiāli (summa sastādija mazāk kā 2 eiro, kopā ar matu krāsošanu). Meitene savu darbu izdarīja tik labi, ka man palika žēl, ka viņa no tā neko nesaņem, tapēc es viņai 20 euro vēl uzmetu pa virsu “čajā”. Taču bieži vien cilvēki pasaka “paldies” arī ar šokolādi vai vīna pudeli, un arī tas Jums sanāks izdevīgāk, kā maksāt par matu griezumu 60 eiro, ja tā nav vienkārša prakse, bet gan jūs esat steidzami vajadzīgs modelis kādam no jaunajiem skolēniem.

Protams ir vēl ļoti daudz veidu, kā ieekonomēt savus līdzekļus, tomēr vienmēr ir interesantāk to darīt ar humora izjūtu un īpaši uz to neiespringt. Ceru, ka šis raksts ļaus Jums nedaudz pasmieties par sevi, un naudas funkcijas uztvert jautrāk, un pozitīvāk, tik pat-cik man jestri bija rakstīt šo bloga rakstu!