Blogs

ātro kredītņēmēju ierobežošana

Kredītņēmēji varēs paši sevi ierobežot

Ar LNKA (Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija) palīdzību izveidota jauna sistēma, kas ļaus kredītņēmējam pašam sevi ierobežot. Ar īpaša iesnieguma palīdzību būs iespējams sevi iekļaut sarakstā, kam uz noteiktu laiku netiek izsniegti nekādi kredīti. Iespējamais termiņš, pēc paša izvēles – viens, divi vai trīs gadi. Iesniegumu nav iespējams atsaukt.
Cilvēkiem, kuri paši zina, ka viņiem ir problēmas ar savu finanšu plānošanu, šī būs laba iespēja sevi pasargāt no vieglprātīgas aizņemšanās.

Kā zināms, šī sistēma darbojas sākot ar 2013.gada 18.martu un attiecas uz LNKA biedru klientiem.

Baiba Fromane, zināma kā LNKA vadītāja, norāda uz to, ka pēdējā laikā spilgti iezīmējusies problēma – ātro kredītu uzņēmumiem nav pieejams vienots reģistrs, kurā būtu informācija par klientu jau esošajām kredītsaistībām un maksātspēju.  Tādējādi daudzi cilvēki, kuri pret šādām lietām izturas vieglprātīgi, aizņemas vairākos uzņēmumos vienlaicīgi.

Lai sevi iekļautu aizdevuma atteikuma sarakstā, būs jāaizpilda asociācijas izstrādātais pieteikums, kurā jānorāda visi LNKA biedru uzņēmumi, no kuriem cilvēks nevēlas saņemt aizdevumu, piemēram, SMScredit.lv, Open Credit vai citi. Iespējams noradīt arī laika periodu, cik ilgi klients nevēlas izmantot iespēju aizņemties.

Iesnieguma pielikumā būs jāiesniedz pases kopija, tādā veidā varēs nodrošināties, ka šī sistēma netiek izmantota ļaunprātīgos nolūkos, taču ja būs aizdomas par negodīgu rīcību, asociācija sazināsies ar konkrēto personu, lai pārliecinātos, ka norādītā informācija ir patiesa.

Kā jau iepriekš minēts, LNKA biedri vienojušies līdz brīdim, kamēr valsts nav izstrādājusi vienotu kredītreģistru, neizsniegt ātros aizdevumus personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu un noteiktais līgumsoda apmērs nepārsniedz 100% no aizdevuma pamatsummas.
Autors: