Blogs

KREDĪTSAISTĪBAS thumbnail

KREDĪTSAISTĪBAS

Nezinu kā Jums, bet man vienmēr ir interesanti uzzināt par sevi kaut ko jaunu. Bieži vien cilvēki iemet savu vārdu Google un apskata rezultātus. Ir taču interesanti redzēt ko internets spēj saost par mani, vai ne tā? Taču, vai jūs zinājāt, ka ir iespējams veikt arī padziļinātāku izmeklēšanu? Šajā blogā mēs uzzināsim – kas ir kredītsaistības, kā noskaidrot par saviem parādiem, un kā uzzināt savu kredītvēsturi (ir sabojāta vai nav). Liekas ka šī informācija tev varētu noderēt? Tad lasi tālāk!

Kas ir kredītsaistības?

Kredītsaistības ir darbību kopums, vai drīzāk tevis paša veikta elementāra darbība, kuras rezultātā tiek veikts aizņēmums no kādas kredīta iestādes vai kreditora. Tas var būt autolīzings, kredīts dzīvoklim vai vienkārši ātrie kredīti. Tiklīdz šādu darbību esi veicis, tev officiāli būs aktīvas kredītsaistības. Vai nav forši? Pirmās kredīta saistības kabatā! Kredītsaistības būs aktīvas līdz brīdim, kamēr aizņēmums netiks atgriezts atpakaļ kreditoram (ar iestādes iepriekš noteiktajiem kredīta procentiem). Uzreiz atgādinu, ka kredīta saisitības ir jānokārto laicīgi, savādāk var sanākt sabojāt savu kredītvēsturi. Sabojāta kredītvēsture Jums var sagādāt problēmas veikt aizņēmumus nākotnē.

kreditsaistibas

Kas ir kredītvēsture?

Kredītvēsture ir Jūsu veikto aizņēmumu un naudas atgriešanas procesa gaitas atspoguļojums, vienkāršākiem vārdiem sakot- tā ir uzskaite par visiem Jūsu iepriekš veiktajiem aizņēmumiem no kredītiestādēm. Ja veikto aizņēmumu atgriežat kredīta izsniedzēja noteiktajā termiņā, nekavējat rēķina atmaksas vai arī kredīta saistības nokārtojat ātrāk nekā paredzēts, tad Jūsu kredītvēsture ir izcila. Kavējot maksājumus, vai tos neatgriežot jūs varat sabojāt iespējas veikt atkārotu aizņēmumu uz visu mūžu, kas var Jums liegt lieliskas biznesa un svarīgas dzīves iespējas nākotnē. Iedomājaties, ka nākotnē Jums noteikti būs bērni, mazbērni, gribēsies viņus sūtīt labās augtskolās, kurām iespējams būs nepieciešams kredīts- to nebūs iespējams izdarīt, ja 100 euro dēļ Jūs būsiet savas iespējas jau paspējis sabojāt. Tādēļ pirms veicat aizņēmumu, izvērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevuma summu atpakaļ kredīta izsniedzējam.

 

Kā noskaidrot savu kredītvēsturi?

Ja jus interesē kredītvēstures pārbaude, tad man ir padomā trīs iestādes, kas šajā nolūkā Jums varētu palīdzēt- Latvijas Banka, CreditReform un Creditinfo. Latvijas Banku kredītreģistrs ir lielākais kredītu reģistrs Latvijā. Šajā reģistrā ir uzskaitīti vairāk kā miljons kredītu ņēmēju. Lai iegūtu izziņu par savām saistībām, Jums ir nepieciešams iesniegt Latvijas Bankā pieprasījuma veidlapu vai arī nosūtit pieprasījumu caur pastu. Šis reģistrs palīdz arī kredītu izsniedzējiem, nodrošinot ar informāciju par tiem klientiem kuriem ir slikta kredītvēsture, nenokārtotas kredītsaistības vai problēmas ar to nokārtošanu. Creditinfo ir lieliska vieta, kur ar internetbankas palīdzību ir iespējams veikt izmeklēšanu , ja jāpārbauda kredītvēsture privātpersonām (tātad manas kredītsaistības). Pirms informācijas pieprasīšanas Jums būs nepieciešams piereģistrēties mājas lapā, ievadīt savas internetbankas paroles un gatavs- divas reizes gadā Jums ir iespēja saņemt detalizētas atskaites par savām kredītsaistībām, kas izskatās aptuveni šādi (attēls zemāk).

kreditsaistibas

Šajā atskaitē redzams, ka visas saistības ir pa “0”, jo neesmu ņēmusi nevienu kredītu, tomēr ja esat veicis kredītsaistības, tās visticamāk būs skaistā un detalizētā tabulā. Un trešais kredītu uzskaites reģists ir Credirreform. Šis uzņēmums ir izveidojis atsevišķu kontu privātpersonām, kurā tām ir iespējams uzzināt gan par savām, gan sava uzņēmuma kredītsaistībām. Šī saite saucās Crediweb. Arī šajā mājaslapā reģistrācijai nepieciešama interneta banka, kā arī personas kods. Pieejamā informācija izskatās aptuveni šādi (norādīts zemāk redzamajā attēlā).

kreditsaistibas

Lai nesagādātu sev problēmas nākotnē, vienmēr rūpīgi apsveriet, vai Jums ir nepieciešams veikt aizņēmumu. Ja ir gadījies veikt aizņēmumu, un neparedzētu iemeslu dēļ nav iepējas to atmaksāt, sazinaties ar kredīta izsniedzējiem un vienojieties par atmaksas sistēmu, kādā veiksiet aizdevuma atmaksu.

kreditsaistibas

Summary
Review Date
Reviewed Item
Kredītsaistības
Author Rating
51star1star1star1star1star