Blogs

LAKRA brīdina par ātro kredītu zemūdens akmeņiem thumbnail

LAKRA brīdina par ātro kredītu zemūdens akmeņiem

Daudzi cilvēki aizņemoties neapdomīgi nonāk lielos parādos. Latvijas kredītņēmēju apvienība (LAKRA) aicina ieklausīties pāris padomos, lai zinātu kā pareizi aizņemties un, lai kredīts risinātu problēmas nevis radītu tās.

LAKRA skaidro, kā galvenā problēma ir ātrā kredīta iegūšanas vienkāršība ir tā saņemšanas ātrums, jo tam var pieteikties ar mobilā tālruņa var interneta palīdzību, saņemot naudu dažu minūšu laikā. Lai saņemtu ātro kredītu nav vajadzīga personas pārbaude, ķīla un garās sarunas formalitāšu kārtošanai. Patīkami viegla aizņemšanās, var kļūt par finansiālu lamatu.

Ir jāsaprot, ka cik vilinoši un skaisti kredīta aizņemšanās neizskatītos, tas ir kredīts ar augstām procentu likmēm. Uzņēmumi, kas izsniedz ātros kredītus nav bankas, un šie uzņēmumi netiek īpaši uzraudzīti un regulēti, kas nozīmē, ka var saskarties ar neizdevīgu vai negodīgu rīcību, ziņo LAKRA.

LAKRA aicina pievērst uzmanību, ka ātrie kredīti pārsvarā tiek piešķirti uz 30 dienām, bet ja kredīts netiek atmaksāts, seko soda nauda par katru kavēto dienu. Ir svarīgi, lai šī soda nauda nebūti lielāka par 1 procentu no kopējās aizņemtās summas.

LAKRA brīdina, ka nedrīkst ņemt kredītu, lai atmaksātu citu aizdevumu! Ja saproti, ka ir grūti  „nest”, šo slogu, tad labāk ir konsultēties ar kādu speciālistu, kurš var palīdzēt vai vismaz ieteikt kā risināt problēmu. Aizņemties LAKRA speciālisti iesaka tā, lai kredītu maksājumi nepārsniegtu 30% no personas ikmēneša ienākumiem. Pirms ņemt kredītu ir ieteicams salīdzināt vairāku ātro kredītu uzņēmumu piedāvātos pakalpojumus. Pats svarīgākais ir procentu likmes!

LAKRA atgādina, ka ir ļoti svarīgi rūpīgi izlasīt kredīta līgums un, ja Tu pamani aizdomīgas vietas vai Tev ir radušās neskaidrības, jādodas uz konsultāciju pie jurista, kopā ar līgumu. Aizdevuma līgumā noteikti jābūt norādītai gada procentu likmei! Ja gada procentu likme, kas ietver visas kopējās izmaksas nav norādīta neparaksti līgumu, jo, piemēram, ja aizņemoties 100 latus uz vienu dienu, tad komisijas maksa ir 4 lati un 50 santīmi, kas nozīmē, ka gada procentu likme ir 300 miljoni procenti gadā.

LAKRA valdes loceklis un Kredītņēmēju konsultāciju centra galvenais speciālists Jānis Āboliņš dod padomus, ka ir rūpīgi jāizlasa aizdevuma līgums, kā arī pievērst uzmanību aizdevuma atmaksas termiņiem un viņš iesaka pirms aizdevuma līguma parakstīšanas konsultēties ar speciālistu.

LAKRA speciālisti iesaka veikt ikdienas finansiālo atskaiti, tādējādi Tu saprastu, kādi ir Tavi ienākumi, kā arī kādi ir izdevumi. Veicot tādu dienas (mēneša) budžeta plānošanu, Tu varētu izsekot līdzi savām finansēm, kā arī saprast, kur varētu ietaupīt. Līdz ar to pastāv iespēja, ka ātro kredītu Tev nemaz i nevajag.
Autors: