Blogs

mazākas procentu likmes

Lietuvā ātrajiem kredītiem ir 4 reizes mazākas procentu likmes

Tāpat kā Latvijā, arī Lietuvā ātrās kreditēšanas nozare piedzīvoja strauju attīstību, tomēr atšķirībā no Latvijas, Lietuvā šāda veida kreditēšanai pievērš lielāku uzmanību un izvērtē to piesardzīgāk. Turklāt, šo nozari, kā arī visas citas kredītiestādes uzrauga Lietuvas banka.

Patiesībā uzreiz var ieraudzīt vairākas atšķirības starp Latvijā un Lietuvā piedāvātiem ātrajiem kredītiem. Lietuvā maksimālā noteiktā gada procentu likme ir 200%, tikmēr Latvijā šīs cipars ir 819% jeb 4 reizes lielāks nekā Lietuvā.

Otra būtiskā atšķirība skar reklamēšanas nozari, jo Lietuvas galvaspilsētā Viļņā ejot pa ielām, Tu neieraudzīsi milzīgus plakātus, kuri pamudina Tevi aizņemties, bet Rīgā tas ir diez gan izplatīts reklāmas veids.

No tā brīža, kad uzraudzību par ātrajiem kredītiem Lietuvā pārņēma Lietuvas banka ātro kredītu uzņēmumiem bija noteikti tādi paši nosacījumi, kādi ir visām citām kredītiestādēm, piemēram, pirms izsniegt kredītu aizdevējam ir obligāti jāpārbauda klienta maksātspēja un tikai tad, kad tas ir izdarīts, ir atļauts izsniegt kredītu.

Vel viens interesants fakts, ka Latvijā šādu uzņēmumu klienti ir pārsvarā no Rīgas, bet Lietuvā tie ir no visas valsts teritorijas, no visām lielākām pilsētām.

Lietuvā strādā 41 šāda virziena uzņēmumi (tas ir 2 reizes vairāk nekā Latvijā) un visbiežāk aizdotā summa līdzīgi kā Latvijā ir aptuveni 100 lati.
Autors: