Blogs

Nebanku kreditētājiem būtu jāiesniedz statistikas dati PTAC biežāk nekā reizi gadā thumbnail

Nebanku kreditētājiem būtu jāiesniedz statistikas dati PTAC biežāk nekā reizi gadā

Nesen notika Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde un tajā tika pievērsta uzmanība datu trūkumam no ne banku kreditētājiem. Vairāki deputāti rosināja, ka ātro kredītu uzņēmumiem ir jāsniedz informācija PTAC biežāk, nekā reizi gadā.

Ir noteikts, ka līdz 1.martam nebanku kreditētājiem ir jāiesniedz informāciju PTAC par patērētājiem noslēgto līgumu skaitu un jānosauc izsniegto kredītu kopējo summu.

Deputāte Elīna Siliņa uzskata, ka atskaiti ir jāiesniedz vismaz reizi ceturksnī, bet parlamentārietis Ņikita Ņikiforovs uzskata, ka šī operācija ir jāveic reizi sešos mēnešos.

Sēdē tika norādīts, ka statistika par šo nozari nav precīza un plaša, kas nedod iespēju secināt cik bīstama ir pakalpojuma attīstība, uzskata LKA pārstāvis Teodors Tverijons.

LB pārstāvis Elmārs Zakilis norādīja, ka jāpastiprina nebanku kreditēšanas jomas regulējums attiecībā uz procentu likmju griestiem.

Rūpīgāka aizņēmēja maksātspējas vērtēšana ir galvenais priekšlikums lai ātrās kreditēšanas nozare varētu pilnveidoties un attīstīties, tika uzsvērts sēdē.

Jau ir zināms, ka LNKA biedri vienojās par līgumsoda apmēra ierobežošanu, paredzot, ka līgumsods nepārsniegs 100 procentus no parāda summas (gan pamatsumma, gan komisijas maksa).

No 1.marta izsniegtajiem kredītiem tiek piemērots līgumsoda ierobežojums.
Autors: