Blogs

Nespēja izdzīvot līdz nākamajai algai, piespiež iedzīvotājus pieteikties ātrajiem kredītiem thumbnail

Nespēja izdzīvot līdz nākamajai algai, piespiež iedzīvotājus pieteikties ātrajiem kredītiem

Neskatoties uz to, ka pēdēja gada laikā kredītu procentu likmes tika samazinātas vairāk nekā divas reizes, vidējā aizņēmuma summa sastādīja 70 – 100 latu. Ātro kredītu salīdzināšanas servisa Gudriem.lv dati liecina, ka cilvēki ņem ātros kredītus, lai brauktu strādāt uz ārzemēm, kad viņiem nepietiek līdzekļu līdz nākamajai algai un lai atmaksātu ikmēneša rēķinu.

Aptaujas dati liecina, ka 35 procenti aptaujāto pēdējā gada laikā ir izmantojuši ātrās kreditēšanas uzņēmumu sniegtos pakalpojumus, lai izdzīvotu līdz nākamajai algai, vel 16 procenti bija spiesti pieteikties kredītam, lai atmaksāt hipotekāro kredītu vai veikt līzinga ikmēneša maksājumus. 11 procenti ņēma kredītu, lai veikt pirkumus tā skaitā sadzīves tehniku un mēbeles, vel 10 procenti aizņēmās lai atmaksātu citus parādus un 2 procenti aptaujāto ņēma kredītu, lai aizbrauktu kādā ceļojumā. Toties 27 procenti aptaujāto atzina, ka nekad nebija pieteikušies ātram kredītam.

Pēc šī pētījuma datiem var secināt, ka cilvēkiem nepietiek naudas visparastākajām lietām, tādām kā – izdzīvošanai līdz nākamai algai, sadzīves tehnikas iegādei, kā arī atpūtai. SMScredit.lv pārstāvis Alberts Pole pibilst, ka cilvēkiem ir vieglāk aizņemties pie kredītu devējiem, nekā lūgt avansu darba devējiem vai aizņemties no radiem.
Open Credit pārstāvis Armands Broka teica, ka klienti visbiežāk aizņemas, lai maksāt par neparedzētiem izdevumiem vai arī veikt neplānotus pirkumus. Noformēt kredītu, lai aizbrauktu strādāt uz ārzemēm ir vienā no jaunajām tendencēm.
Komentējot aptaujas rezultātus viens no ātro kredītu nozares pārstāvjiem apstiprināja faktu, ka pieprasījums pēc ātrajiem kredītiem ir ievērojami pieaudzis – pieaugums ir 100 – 150 procenti.
Autors: