Blogs

Pieaug interese par ātrajiem aizdevumiem thumbnail

Pieaug interese par ātrajiem aizdevumiem

Pēdējā gada laikā pieauga interese par ātrajiem kredītiem, norāda ātro kredītu uzņēmumi  salīdzināšanas portālam “Gudriem.lv”.
Pēdējā gada laikā ātrās kreditēšanas nozares kredītportfelis ir pieaudzis par 80 procentiem un gandrīz 50 % no ātro kredītu lietotājiem noformēja kredītus vairākos ātro kredītu uzņēmumos.
Interese par ātrajiem kredītiem turpina pieaugt
To cilvēku skaits, kuri nekad nav izmantojuši ātros kredītu piedāvājumu, kļūst aizvien mazāk, kas liecina par uzticēšanās pieaugumu, uzskata “SMScredit” izpilddirektors Toms Jurjevs. Pienākot rudenim, klientu kļūst vairāk, jo beidzās nauda, kuru viņi nopelnīja ārzemēs un sākas arī apkures sezona, līdz ar to rodas papildu izdevumi, pieprasījuma kāpumu pamato “ARJ Group”.

Risku kontrole ir jāpaaugstina

Pēc uzņēmēju domām tuvākās ātro kredītu nozares perspektīvas, ir saistītas ar risku kontroles paaugstināšanu, kā arī neizbēgamo nozares uzņēmumu skaita samazināšanos, kura ir saistīta ar licencēšanas sistēmas ieviešanu.

Piesakās aizdevumam, lai izdzīvot līdz algai

Pagājušajā gada veiktajā aptaujā, 35 procenti aptaujāto norādīja, ka ātro kredītu bija noformējuši, lai izdzīvotu līdz nākamajai algai, šogad šādu aizņēmēju īpatsvars samazinājies līdz 15 procentiem.
Tikmēr ir pieaudzis to aptaujāto skaits, kuri ātro kredītu izmanto kārtējā hipotekārā kredīta vai līzinga maksājums segšanai, kā arī mājas preču iegādei. Aptaujas gaitā tika noskaidrots, ka visbiežāk ātro kredītu noformē, jo cilvēkiem trūkst līdzekļu hipotekārā kredīta vai līzinga maksājumiem – tā ir norādījuši 20 procenti aptaujāto, bet iepriekšējā gadā tādu cilvēku bija tikai 16 procenti. Lai iegādātos dārgas preces ātros kredītus ņem 18 procenti aptaujāto un tik pat liela daļa to dara, lai atdotu parādus draugiem vai paziņām (pagājušajā gadā tie bija tikai 11 procenti no aptaujātiem).

Aizņēmuma summas kļūst aizvien lielākas

Pirms gada, vidējā ātrā kredīta summa bija 70 – 100 lati, bet tagad, kā liecina aptaujas dati, tā ir 100 – 150 lati. No 2012.gada 1.novembra komersantiem, kas izsniedz kredītus, nepieciešama Patērētāju tiesību aizsardzības centra izsniegta licence. Tie komersanti, kas nav iegādājušies licenci nevarēs īstenot kreditēšanās praksi, taču viņi drīkstēs apkalpot iepriekš noslēgtos līgumus.
Autors: