Blogs

Ātro kredītu asociācija

Tiek likvidēta Ātro kredītu asociācija

Par iemeslu Asociācijas likvēšanai kalpoja tas, ka tā izteica vēlmi pievienoties Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijai. LNKA arī ir dibināta ar mērķi sekmēt un uzlabot ātro kredītu nozares attīstību. Ātro kredītu asociācijas vadītājs Dāvis Barons skaidro, ka asociācija sevī iekļauj nozares biedru rīcību atbilstoši statūtiem un arī patērētāju izpratnes veicināšanu par nebanku kredītu devēju pakalpojumiem. LNKA biedri ir tādi nozares milži kā SmsCredit, Vivus, ViaSms u.c. Barons skaidroja, ka abām asociācijas nav vērtīgi darboties, jo abām ir gandrīz vienādi mērķi, tāpēc kopējā Ātro kredītu devēju asociācijas sanāksmē tika nolemts sākt Ātro kredītu asociācijas likvidācijas procesu.

Tā kā LNKA apvieno lielāko daļu no nebanku sektorā darbojošajiem uzņēmumiem, tika nolemts, ka tādējādi tiks ātrāk, labāk un efektīvāk risinātas problēmas, kas pastāv šajā nebanku kreditēšanas nozarē, kā arī ātrāka iespēja novērst draudus nākotnē, kas var ietekmēt visu nozari.Par Latvijas Ātro kredītu devēju asociācijas likvidācijas sākšanu publicētajā paziņojumā norādīts, ka kreditoriem savas prasības jāpiesaka trīs mēnešu laikā no sludinājuma publicēšanas.

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija aktīvu darbu sāka šā gada sākumā. Tā pārstāv uzņēmumus, kas veido 80% no kopējās tirgus daļas. Asociācijas vadītāja ir Baiba Fromane.
Autors: