Blogs

ātrais kredīts uzņēmumiem

Uzņēmumi izmanto ātros kredītus

Pieprasījums pēc ātrajiem kredītiem palielinās arī no uzņēmumu puses. Pat neskatoties uz procentu maksājumiem lielu aizdevumu summām, mūsdienās, daudzi uzņēmumi kā alternatīvu izvēlas ātro kredītu kompāniju pakalpojumus. Privātpersonu ātro kredītu attīstības tendence ir pozitīva, līdz ar to arī uzņēmumi gadījumos, kad finanšu līdzekļi ir nepieciešami steidzami vai saņemts bankas atteikums, izvēlas par labu ātrajiem kredītiem.

Kā liecina aptaujas, uzņēmumi ātro kredītu izsniegto naudu visbiežāk izmanto, lai veiktu remontdarbus vai papildinātu apgrozāmos līdzekļus.  Piemēram, uzņēmums BigBank piedāvā aizdevuma summu līdz pat 7000 Ls, arī, lai saņemtu šo kredītu nav nepieciešama ne ķīla, ne galvojums.   Vidēji kredīts tiek ņemts uz vienu gadu. Juris Grišins SIA Capitalia vadītājs norāda uz tendenci, ka salīdzinājumā ar citu gadalaiku mēnešiem, vasaras beigas ir laiks, kad izsniegto kredītu skaits samazinās. Taču, beidzoties atvaļinājumu laikam un palielinoties ekonomiskajai aktivitātei, pieprasījums pēc ātro kredītu pakalpojumiem potenciāli pieaug.

Pieprasījums pēc ātrajiem kredītiem pieaug ne tikai vasaras beigās, kad uzņēmumi gatavojas ziemas sezonai, bet arī pašā vasaras sākumā. Kā min SIA POScredit izpilddirektors Jēkabs Endziņš tieši vasaras sākums ir laiks, kad daudziem uzņēmumiem ātri ir nepieciešami papildu naudas līdzekļi, lai uzlabotu veikalus un kafejnīcas jaunajai vasaras sezonai. Piemēram, jūnijā izsniegto kredītu apjoms palielinājies par 23%, salīdzinot ar maiju.

Mazie veikali un kafejnīcas ir tie uzņēmuma veidi, kuri visbiežāk aizņemas. Populārākais mērķis aizņemties papildu naudas līdzekļus ir telpu remonts vai iekārtu uzlabošana, kā arī apgrozāmo līdzekļu palielināšana. Vidēji aizdevuma summa uzņēmumam ir apmēram pieci tūkstoši latu.
Autors: