Balstoties uz informāciju par biežajiem gadījumiem, kad ļaundari ir paņēmuši ātros aizdevumus uz citu personu vārdiem, kuri tika izkrāpti dažādos veidos, ir vitāli nepieciešams daudz konkrētāks, precīzāks regulējums ātrajiem kredītiem. Pie šāda secinājuma ir nonācis Aleksandrs Buko, kurš ir Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļas priekšnieks..
Aleksandrs Buko norādīja, ka pēc būtības ātro kredītu uzņēmumu komercdarbība ir saistīta ar kredītiestādes funkciju. Tas nozīmē, ka persona, kurai ir nepieciešams aizdevums varētu to saņemt klātienē pie aizdevēja, uzrādot savu pasi, tādējādi tiktu izslēgts gadījums, ka aizdevums tiek noformēts uz citu persona. Šāda prakse tiek bieži vien tiek piemērota ārvalstīs. Savukārt, ja personai ir nepieciešams atkārtots kredīts, tad to var jau pārskaitīt uz personas bankas kontu.Iepriekš ir jau ziņots, ka VP ikdienu tiek reģistrēti vairāki iesniegumi, ka ļaunprātīgi uz citu personu vārdiem tiek paņemti ātrie kredīti. Pagājušajā gadā tika iesāktas vairāk nekā 640 lietu par pārkāpumiem ar maksājumu līdzekļu datiem. Buko dalījās ar informāciju, ka krāpnieki kļūst aizvien bezkaunīgāki, jo vidējā ar viltu ņemtā ātrā kredīta summa ir aptuveni 200 latu.
Šī problēma kļuva aktuāla jau pērnajā gadā. Kopš tā laika policija aicinājusi iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem attiecībā uz saviem bankas piekļuves datiem ne tikai fiziskajā vidē, bet arī dažādos interneta portālos.
Valsts Policija brīdina iedzīvotājus un lūdz, lai tie kļūst īpaši vērīgi un uzmanīgi, saistībā ar savu datu lietošanu ne tikai publiski, bet arī lietojot internetbankas.Bieži vien cilvēki pamanot, ka uz viņu vārda paņemts ātrais kredīts, jo pienāk īsziņa, ka ieskaitīta šāda summa, taču patiesībā naudas vairs nav. Citi pamana vēlāk.
Autors: Jānis Eglītis