Blogs

ātrais kredīts svētkos

Ziemassvētku laikā prognozējams ātro kredītu pieprasījuma pieaugums

Dāvis Barons, kurš ir Latvijas ātro kredītu devēju asociāciju (LĀKDA) valdes priekšsēdētājs, prognozē, ka tuvojoties Ziemassvētkiem, pieprasījums pēc ātriem aizdevumiem palielināsies par 20 procentiem.

LĀKDA informē, ka, tuvojoties svētkiem vienmēr ir vērojums pieprasījuma kāpums. Salīdzinot ar vidējiem rādītājiem, pieaugums par 10% bija pamanīts nedēļā pirms svētkiem.

Daudz kas var ietekmēt pieprasījuma pieaugumu. Nereti to ietekmē tādi faktori, kā svētku tips, gadalaiks, kurā tiek svinēti svētki un protams, kurā datumā tie tiek svinēti.

2012. gadā iedzīvotāji aktīvi aizņēmās Lieldienās un Līgo svētku laikā, kā arī sezonai mainoties, lai iegādātos preces, par īpaši izdevīgām cenām. Pavasarī un rudenī ātro aizdevumu ņēmēji ir īpaši aktīvi. Ātro kredītu cilvēki izmanto savām vajadzībām, tādām kā : automobiļa remonts, neparedzētām izmaksām, darba zaudēšanas gadījumā, algas samazināšanas gadījumā, kā arī naudas trūkuma dēļ, kurš ir saistīts ar algas aizkavēšanos, liecina LĀKDA novērojumi.

LĀKDA informē, ka visbiežāk ātrie kredīti tiek izsniegti 50 – 150 latu apmērā uz 30 dienām. 2011. Gadā tika izsniegti 1,5 miljoni ātro aizdevumu, kas ir piecreiz vairāk salīdzinot ar rādītājiem par 2010. gadu, togad tika izsniegti 300 – 350 tūkstoši kredītu.

2011. gadā 17 uzņēmumiem kas izsniedz ātros kredītus apgrozījums pārsniedza 20 miljonus latu. Ir arī vairāki uzņēmumi, kas izsniedz gan ātros kredītus, gan līzingus. Tas nozīmē, ka nevar precīzi noteikt īstermiņa kredītu summu.

Autors: